Byzylyku ​​supozohej të ishte një zbukurim, por kjo ndodhi pak para se teknologjia inteligjente të hapte derën e saj. Tani po përpiqet të regjistrojë një sërë të dhënash të lidhura si efekti i fitnesit të përdoruesit, cilësia e gjumit, rregullimet dhe zakonet dietike, dhe mund t'i sinkronizojë këto të dhëna me pajisjen e terminalit celular të përdoruesit, e cila mund të bazohet në vetvete."funksioni i analizës" Jepni sugjerime përkatëse, luani një rol në drejtimin e jetës së shëndetshme përmes të dhënave. Mund të thuhet se është një pedometër i nivelit të lartë. Ka funksionet e pedometrave të zakonshëm për numërimin e përgjithshëm të hapave dhe matjen e distancës, kaloritë, matjen e yndyrës, etj. Gjithashtu ka funksione të veçanta si monitorimi i gjumit, i papërshkueshëm nga uji i nivelit të lartë, transmetimi i të dhënave Bluetooth 4.0, kujtesë lodhjeje.

 

Si një pajisje e veshur, byzylykët inteligjentë shpesh duken të lezetshëm. Ky stil dizajni i byzylykut inteligjent është mjaft joshëse për përdoruesit që janë mësuar të mbajnë bizhuteri. Byzylyku ​​i vogël inteligjent nuk është i madh dhe funksioni i tij është relativisht i fuqishëm. Zhvillimi i tij përfshin transmetimin e komandave të të dhënave të byzylykut inteligjent MCU në Bluetooth IC, Bluetooth në protokollin e komunikimit të të dhënave APP, APP në zbatimin e logjikës së korrigjimit të komunikimit të brendshëm të telefonit celular, të Dhënave APP në hartimin e algoritmit të bazës së të dhënave të serverit cloud dhe një sërë zhvillimesh.

 

Merrni gjumin si shembull. Vendoseni byzylykun në modalitetin e fjetjes përpara se të shkoni në shtrat dhe sinkronizoni atë me telefonin inteligjent në kohë reale nëpërmjet Bluetooth Low Energy. Mund të shihni informacione për kohën e gjumit, kohën e zgjimit, gjumin e thellë/të lehtë, cilësinë e përgjithshme të gjumit, etj. Për njerëzit e humbjes së peshës dhe fitnesit, byzylyku ​​inteligjent është një trajner personal përgjegjës, i cili mund t'i tregojë përdoruesit rrugën e përditshme të ushtrimeve, kaloritë e djegura dhe marrjen e kalorive; ai mund të përcaktojë qëllimet e ushtrimeve, si p.sh. sa hapa për të marrë, sa kalori për të djegur, etj. njerëz që nuk mund të këmbëngulin. Byzylyku ​​inteligjent ka funksion të cilësisë së lartë të papërshkueshëm nga uji, ju mund ta mbani byzylykun për të notuar në dete ose lumenj të cekët, të kapërceni mangësitë e pedometrave tradicionalë që nuk mund të gjurmojnë lëvizjet e notit dhe përdoren më gjerësisht.


Orë inteligjente byzylyk Monitoruesi i gjumit Mbështetje OEM/ODM Ora inteligjente Rrip dore sportive Q11
Orë inteligjente byzylyk Monitoruesi i gjumit Mbështetje OEM/ODM Ora inteligjente Rrip dore sportive Q11.
Byzylyk inteligjent GPS IP68 i papërshkueshëm nga uji i rrahjeve të zemrës Gjurmues fitnesi i presionit të gjakut Orë sportive shëndetësore B5
Byzylyk inteligjent GPS IP68, i papërshkueshëm nga uji, Gjurmues i presionit të gjakut të presionit të gjakut Orë shëndetësore sportive B5.
Byzylyk i orës inteligjente për temperaturën e trupit Rrip dore me ekran me ngjyra E98S
Byzylyk i orës inteligjente për temperaturën e trupit Rrip dore me ekran me ngjyra E98S.
Byzylykë inteligjentë Fitness Tracker Thirrje zanore e presionit të gjakut rrip dore Bluetooth me kufje me valë V08 pro
Byzylykë inteligjentë Fitness Tracker për thirrjen zanore të presionit të gjakut rrip dore Bluetooth me kufje me valë V08 pro.
Temperatura e trupit Byzylyk inteligjent i rrahjeve të zemrës, brez i zgjuar gjurmues fitnesi, brez i zgjuar i orës, rrip dore inteligjent V100S
Temperatura e trupit Byzylyk inteligjent i rrahjeve të zemrës Grup i zgjuar gjurmues fitnesi brez orësh inteligjent Rrip dore inteligjent V100S.
EKG PPG Monitor i rrahjeve të zemrës Byzylyk inteligjent monitor i presionit të gjakut Orë inteligjente SPO2 Fitness Tracker V19
EKG PPG Monitor i rrahjeve të zemrës Orë inteligjente e monitorit të presionit të gjakut byzylyk inteligjent SPO2 Fitness Tracker V19.
Modë byzylyk inteligjent sportiv i papërshkueshëm nga uji Monitorues i rrahjeve të zemrës Ora inteligjente për femra E78
Modë byzylyk inteligjent sportiv i papërshkueshëm nga uji Monitorues i rrahjeve të zemrës Ora inteligjente për femra E78.
Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj