JGo - 2021 година лансираше нов производ со отчукувањата на срцето, крвен притисок, монитор на крвен кислород, ЕКГ паметен часовник GT2

Испрати ПРАВЕЕ СЕГА
Боја:
Црното
Зелена
испорачување:
Поддршка на морски товар · Копнеен товар
Прилагодување:
Приспособено лого (мин. нарачка: 1000 парчиња) , Прилагодено пакување (мин. нарачка: 1000 парчиња) , Графичко прилагодување (минимална нарачка: 1000 парчиња)
Испрати ПРАВЕЕ СЕГА
Под инструкции на високи инженери и техничари на високо ниво, нашите вработени за истражување и развој работеа напорно за да ги подобрат технологиите, па затоа го направија производствениот процес поефикасен. Во полето(ите) од 2021 година, лансирање на нов производ за паметен часовник со ЕКГ монитор на срцевиот ритам на крвниот притисок на крвниот кислород, производот е високо препознатлив.
Испратете го вашето барање

Со цел подобро да се прилагоди на разновидните потреби на клиентите, Shenzhen Jiagou Technology Co., Ltd. работи напорно за развој на производи. Нашите професионални инженери применија технологија за развој на производи. Производот може да се користи во широк опсег на апликации како што се паметните часовници кои бараат многу висок квалитет. Дизајнот на новиот производ за лансирање на 2021 година, паметниот ЕКГ монитор на крвниот притисок на крвниот притисок на срцето, внимателно се смета дека одговара на трендот на пазарот, што нè држи чекор понапред од другите производители. Изработен е од суровини кои се тестирани од нашите инспектори за КК. Преку обработката на тие материјали со подобрени технологии, гарантираме дека производот има толку многу предности.

Име на брендот:JGoБрој на модел:GT2
Место на потекло:Гуангдонг, КинаТип на приказ:TFT
Резолуција на екранот:320x240Екран:< 2"
Боја на екранот:БојаКарактеристика:Екран на допир, APP Control, IP68 водоотпорен
Оперативен систем:ANDROID, IOSКамера:Нема камера
Дизајн:БарТип на движење:Електронски
Материјал за лента:TPUМатеријал за куќиште:ЛЕГУРА
Функција:Календар, будилник, далечински управувач, одбројување, следење на спиењето, следење на фитнес, потсетник за повици, потсетник за пораки, следење на отчукувањата на срцето, 24 часовни инструкции, монитор за кислород во крвтаПрикажи:Екран во боја од 1,54 инчи 240*240 IPS
Меморија:64 KB RAM + 512 KB ROMКапацитет на батеријата:Литиум полимер од 220 mAh
Работно време:5-7 денаПолнење:Ексклузивен блок полнач
Време на полнење:околу 2 часаВодоотпорен:IP68
Тежина:52,2 g (Главен дел) 236 g (цел сет)Боја:Црна, сина, виолетова, сива, розова
Медицински сензор:Силициум 1182 (ECG+PPG+SpO2)Сертификација:CE ROHS FCC

Опис на производот

 

                                       JGo GT2

Приказ

 1.54’’ IPS целосен екран на допир  240*240  TFT
Меморија  64 KB RAM + 512 KB ROM
Батерија  Литиум полимер од 220 mAh
Работно време  5-7 дена
Режим на полнење   Ексклузивен блок полнач
Време на полнење   околу 2 часа
Материјал на случајот  Калено стакло + легура на цинк
Материјал за ремен  TPU / Кожа
Водоотпорен  IP68
Тежина   60гр (Главен дел) 110гр (цел сет)
Компатибилен систем  Андроид 5.0& iOS 9.0 и погоре
Количина  50 парчиња / картон
GW  6,5 кг
Големина на картон  38*32*16,5см
Јазик на гледање  Англиски, јапонски, германски, шпански, италијански, француски 7 јазици.
Јазик на АПП  англиски, јапонски, корејски, германски, руски, шпански, италијански, француски, португалски, шведски  12 јазици.

 

Функционален опис:

1, Следење на активност (чекор, растојание, калории)
2, Монитор за спиење (време на спиење, квалитет на спиење)
3, Следење на отчукувањата на срцето/ Динамичен пулс
4, следење на крвниот притисок
5, спорт (трчање, возење велосипед, прескокнување, фудбал, планинарење)
6, Екран, приказ на време, дневен приказ, приказ на чекори, седмичен приказ
7, Три интерфејс слободно се менуваат
8, потсетник за повици
9, Потсетник за порака: СМС, Фејсбук, Месинџер, Твитер, Инстаграм, WhatsApp,

Linkedin, Skype, Line, Viber, KakaoTalk, Vkontakte, Apple mail, Apple календар,

10, Facetime, порака за операција, Wechat.
11, Известувања за други апликации за телефон (само Android)
12, Приспособување на осветленоста на екранот
13, Паметен часовник
14, Шејк бенд фотографирајте
15, Рака подигне осветлени
16, Поставете фитнес цел
17, Споделување информации за фитнес
18, Зачувај 10 ставки порака
19, Синхронизирање податоци со APP/APK
20, Apple Health
21, режим „Не вознемирувај“.
22, Поддршка на метрички систем и британски систем
23, час формат на време

24,Следете го ЕКГ, отчукувањата на срцето, кислородот во крвта, крвниот притисок, ХРВ.

Пакување& испорачување

 

 

1. ИСПОРАКА ВО СВЕТОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)

2. Сите производи се на залиха, ве молиме само купете. Сите нарачки се обработени во рок од 48 часа по верификацијата на плаќањето.
3. Ве молиме проверете дали вашето име и адреса се точно на aliexpress, погрешна адреса или случај на име рушење или непримање ќе биде одговорност на купувачот.
4. ВРЕМЕ НА ТРАНЗИТ НА УСЛУГА е обезбедено од превозникот и ги исклучува викендите и празниците. Времето на транзит може да се разликува, особено за време на празничната сезона.
5. Време на испорака:Според количината на вашата нарачка, обично во рок од 15 дена(Просечното време на пристигнување за вашата референца)
Нашите услуги

 

OEM:

1. Печатење на лого на куќиште
2. Прилагодете го пакетот
3. Приспособување на софтвер: слика за подигнување, анимација за подигање, интерфејс, стартер, апликација, функција


ODM:
1. PCBA Desgin
2. Домување Desgin
3. Прилагодување на софтвер

 

Комуникација:

1. Ние гарантираме 100% задоволство на клиентите. Ако вашиот предмет не е како што е опишан или не е погрешен кога ќе го примите, ве молиме само да не известиме.
2. Ве молиме слободно контактирајте не со какви било коментари, прашања или предлози што можеби ги имате, со задоволство ќе ви помогнеме.
3. Поради временска разлика, можеби не можеме веднаш да ви одговориме, но ќе ви одговориме со 24 часа, без викенди и празници.
 
Повратни информации:
Одржуваме високи стандарди на извонредност и се стремиме кон 100% задоволство на клиентите! Повратните информации се многу важни Бараме веднаш да не контактирате пред ни давате неутрални или негативни повратни информации, за да можеме задоволително да одговориме на вашите грижи.
Информации за компанијата

 

Најчесто поставувани прашања

  1. Кој е вашиот MOQ?
---MOQ обично е 500 парчиња за нарачки на големо
2. Какви видови пакувања обично користите за овој производ?
---Уобично ние нудиме пакување на кутија во боја
3. Колку време е потребно за да се произведе откако ќе се направи нарачка?
---Тоа зависи од обемот на нарачката.Повеќето онлајн нарачки за големопродажба ги испраќаме во рок од 7 дена откако ќе добиеме уплата.
4. Кои начини на плаќање ги прифаќате за целосната нарачка?
--Можеме да прифатиме T/T или налозите за гаранција за трговија.
5. Дали можете да пренесувате брод до врата директно до центар за исполнување на FBA?
--Тоа се нашите врвни предности
6. Дали е можно да го ставиме нашето лого на вашиот производ или пакување на производот?
---Мислам дека ставањето на логото на нашето пакување е изводливо. Можеме да ја направиме и бесплатната етикета или налепницата за логото за вас на пакувањето по бесплатна цена
7. Зошто нашите клиенти не избраа нас?
---Одговори< 10 часа.
Време на испорака> 99%.
Контрола на квалитет> 99%
Услуга по продажбата> 99%
100% КК инспекција Пред навремена испорака на стоката.

Телефон:
+8617818566757
Е-пошта:
Телефонски:
+8617818566757
WhatsApp:
WeChat:
+8617818566757
Додај коментар
АКО ИМАТЕ ПОВЕЌЕ ПРАШАЊА, ПИШЕТЕ НИ
Само кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите.
Изберете друг јазик
English
Polski
Nederlands
اردو
Українська
日本語
Deutsch
Português
русский
العربية
français
Español
हिन्दी
Română
मराठी
Монгол
Bahasa Melayu
Қазақ Тілі
Basa Jawa
ქართველი
հայերեն
Hrvatski
Македонски
עִברִית
Gaeilgenah
Suomi
Sundanese
bahasa Indonesia
ภาษาไทย
Pilipino
Tiếng Việt
Xhosa
Zulu
dansk
Català
বাংলা
български
čeština
Latin
lietuvių
Ελληνικά
한국어
italiano
Slovenčina
Türkçe
svenska
Magyar
Shqip
Тековен јазик:Македонски
Chat with Us

Испратете го вашето барање