JGo Нова 1,3 инчна кружна HD камера Анти-изгубена GPS позиција WIFI LBS SOS копче 4G детски паметен часовник.

Испратете го вашето барање
JGo Нова 1,3 инчна кружна HD камера Анти-изгубена GPS позиција WIFI LBS SOS копче 4G детски паметен часовник
Спецификација
Главна функција за притискање: 4G  Netcom, HD Photo, Андроид интелигентен систем
Основна функција:
Функција за повик: Гласовен повик, видео повик (апликација)
Приказ на часовник:дисплеј на дигитален часовник
разговор: Гласовен разговор во реално време
отпечаток:Репродукција на историја на песна
Фотографија:Часовникот може да фотографира независно
Далечинско фотографирање:Апликацијата може да го контролира часовникот за да фотографира
Безбедна област: Интелигентно предупредување за електронска ограда
СОС за помош: СОС повик за помош со еден допир,
    Три SOS семејни броеви
Мониторинг на глас:Далечинско тивко следење на повратен повик
Картичка за распоред на часови:Поставете неделен курс
Невознемирено време:те молам не ме вознемирувај додека учиш!
Зелен заштитен ѕид:Филтрирајте непознати броеви и информации
СМС потсетник:Потсетник за слаба батерија, SOS потсетник
Телефонски именик: Поддршка
далечинско исклучување:Спречете злонамерно исклучување
Награда за љубов:Бебето е одлично. Дајте му пет ѕвезди
Барате часовници:Локација на паметен часовник во секое време, насекаде
Земање темпо:Поддршка
Гледајте будилник:Три комплети будилник за часовници
Спецификација на параметар
системски барања: Компатибилен со ISO или Android
хардверска платформа:9820E
Комбинација на меморија4 GB + 512 MB
Локација: LBS+GPS+WIFI Повеќе локации
Антенски бендGSM: 900/1800

TDSCDMA; B34/B39

WCDMA: B1

TDD-LTE: B38 B39 B40 B41 

FDD-LTE: B1 B2 B3 B5 B7 B8
Резолуција на екранот240*240
Големина на екран 1,4 инчи
Екран на допирOGS
Капацитет на батеријата680 mAh
Време на мирување70 часа (податоци од лабораториски тестови)
Работно време48 часа
Физички копчиња1 (Вклучување / SOS / дома)
Фотографија Поддршка, 30 W
SIM картичкаНано сим-картичка
Рог916
јазикМултинационална опција
моторИзборен
Интерфејс за полнењемикро USB/Магнетна привлечност
Водоотпорна класаIP67

Телефон:
+8617818566757
Е-пошта:
Телефонски:
+8617818566757
WhatsApp:
WeChat:
+8617818566757
Додај коментар
АКО ИМАТЕ ПОВЕЌЕ ПРАШАЊА, ПИШЕТЕ НИ
Само кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите.
Изберете друг јазик
English
Polski
Nederlands
اردو
Українська
日本語
Deutsch
Português
русский
العربية
français
Español
हिन्दी
Română
मराठी
Монгол
Bahasa Melayu
Қазақ Тілі
Basa Jawa
ქართველი
հայերեն
Hrvatski
Македонски
עִברִית
Gaeilgenah
Suomi
Sundanese
bahasa Indonesia
ภาษาไทย
Pilipino
Tiếng Việt
Xhosa
Zulu
dansk
Català
বাংলা
български
čeština
Latin
lietuvių
Ελληνικά
한국어
italiano
Slovenčina
Türkçe
svenska
Magyar
Shqip
Тековен јазик:Македонски
Chat with Us

Испратете го вашето барање