Нараквицата требаше да биде украс, но ова беше непосредно пред паметната технологија да ја отвори вратата. Сега се обидува да сними низа поврзани податоци како што се фитнес ефектот на корисникот, квалитетот на спиењето, распоредот во исхраната и навиките и може да ги синхронизира овие податоци со мобилниот терминален уред на корисникот, кој може да се заснова на сопствен"функција за анализа" Давајте релевантни предлози, играјте улога во водење на здрав живот преку податоци. Може да се каже дека е врвен педометар. Ги има функциите на обичните педометри за општо броење чекори и мерење на растојание, калории, мерење маснотии итн. Има и специјални функции како што се следење на спиењето, водоотпорен од висока класа, пренос на податоци преку Bluetooth 4.0, потсетник за замор.

 

Како уред за носење, паметните нараквици често изгледаат кул. Овој дизајнерски стил на паметна нараквица е прилично примамлив за корисниците кои се навикнати да носат накит. Малата паметна нараквица не е голема, а нејзината функција е релативно моќна. Неговиот развој вклучува пренос на команди со податоци за паметни нараквица MCU на Bluetooth IC, Bluetooth до APP протокол за комуникација со податоци, APP до внатрешна комуникација за дебагирање на логиката имплементација на мобилниот телефон, APP податоци на дизајнот на алгоритам на база на податоци за облак сервер и серија на развој.

 

Земете го спиењето како пример. Поставете ја нараквицата во режим на мирување пред спиење и синхронизирајте ја со паметниот телефон во реално време преку Bluetooth Low Energy. Може да видите информации за времето на заспивање, времето на будење, длабок/лесен сон, севкупниот квалитет на спиење итн. За луѓето за слабеење и фитнес, паметната нараквица е одговорен за личен тренер, кој може да му каже на корисникот дневната патека на вежбање, потрошените калории и внесот на калории; може да постави цели за вежбање, како што се колку чекори да се преземат, колку калории да се согорат, итн. луѓе кои не можат да истраат. Паметната нараквица има висококвалитетна водоотпорна функција, можете да ја носите нараквицата за да пливате во плитки мориња или реки, да ги надминете недостатоците на традиционалните педометри кои не можат да ги следат пливачките движења и се пошироко користени.


Паметна нараквица часовник Поддршка за монитор за спиење OEM/ODM Паметен часовник Спортска нараквица Q11
Паметна нараквица часовник Поддршка за монитор за спиење OEM/ODM Паметен часовник Спортска нараквица Q11.
ГПС паметна нараквица IP68 водоотпорна срцева фрекфенција Фитнес следење на крвниот притисок Здравствен часовник Б5
ГПС паметна нараквица IP68 водоотпорна срцева фрекфенција Фитнес за следење на крвниот притисок Здравствен спортски часовник Б5.
Нараквица за паметен часовник со температура на телото Лента за рачен екран во боја E98S
Нараквица за паметен часовник со температура на телото Лента за рачен екран во боја E98S.
Паметни нараквици Fitness Tracker гласовен повик за крвен притисок нараквица со блутут со безжични слушалки V08 pro
Паметни нараквици Fitness Tracker за гласовен повик за крвен притисок нараквица со блутут со безжични слушалки V08 pro.
Температура на телото Паметна нараквица паметна лента за фитнес тракер за паметна лента за часовници паметна нараквица V100S
Температура на телото Паметна нараквица паметна лента за фитнес тракер за паметна лента за часовници паметна нараквица V100S.
ЕКГ PPG Монитор за отчукувањата на срцето Паметна нараквица монитор за крвен притисок паметен часовник SPO2 Fitness Tracker V19
ЕКГ PPG Монитор за отчукувањата на срцето Паметна нараквица за монитор на крвен притисок паметен часовник SPO2 Fitness Tracker V19.
Модна водоотпорна спортска паметна нараквица Монитор на срцевиот ритам Женски паметни часовници E78
Модна водоотпорна спортска паметна нараквица Монитор на срцевиот ритам Женски паметни часовници E78.
Chat with Us

Испратете го вашето барање